Revolver ALFA 641 cerakote/plast C-1 r. 6mm Flobert - Flobertky

  • Výrobní číslo: 4415
  • Výrobce: Alfa Proj
Výrobci
Zboží
Flobertky

Revolver ALFA model 641 CERAKOTE - plast ráže 6 mm ME Flobert představuje poctivou práci zbrojařů brněnské společnosti ALFAPROJ s.r.o. Tento model se střední délkou hlavně a Cerakote povrchovou úpravou má černé plastové střenky se zdrsněným povrchem pro jistější a stabilnější držení revolveru.

CERAKOTE ÚPRAVA - keramický povlak rámu a hlavně revolveru

Cerakote je keramický povlak, který má řadu vynikajících vlastností, z nichž lze vyzdvihnout skutečně velkou odolnost vůči odření, korozi, chemikáliím a vysokým teplotám. Pozornost si pak rozhodně zaslouží i maximální možná tvrdost tohoto povrchu.

Revolver ALFA se díky Cerakote povrchu může pyšnit maximalizovanou životností a extrémně vysokou odolností proti mechanickému poškození.


Flobertky společnosti společnosti ALFAPROJ s.r.o. mají všechny důležité díly vyrobeny z oceli. Revolvery mají dělený válec, aby nebylo možné používat náboje, které nejsou volně prodejné. Míření usnadňuje pevná muška, kterou doplňuje stavitelné hledí.

Spoušťový mechanismus umí pracovat v režimu Single Action i Double Action. Natahování bicího mechanismu spouští v režimu Double Action má dostatečný odpor na to, aby nemusela být použita pojistka. Při střelbě na přesnost je lepší využívat režimu Single Action, kdy je nejprve natažen kohout a následně stačí jen lehce domáčknout spoušť.

Volně prodejné flobertky jsou určeny zejména k výcvikovým účelům a rekreační střelbě na kratší vzdálenosti. Revolvery ALFA jsou vhodné pro mířenou střelbu na terč na vzdálenost do zhruba 10 metrů, přičemž platí pravidlo, že čím delší je hlaveň, tím větší je přesnost při střelbě na větší vzdálenost.

Model ALFA 641 s délkou hlavně 4" je nejprodávanější a z hlediska využití je univerzální. Tento model lze využít pro sebeobranu a zároveň je vhodný i pro střelbu na terč. Střelec přitom může mít stejný pocit jako při střelbě z výkonného ostrého revolveru. 

V současnosti jsou flobertové revolvery společnosti ALFAPROJ s.r.o. vyráběny v kategorii C-I, dovolující využívat maximální potenciál náboje 6 mm Flobert, což znamená, že výkon již není omezen do 7,5 J. Tyto zbraně lze stále vlastnit bez vlastního zbrojního průkazu, ale je povinná jejich registrace na občanský průkaz u Policie České republiky.

Pro flobertky ALFA v ráži 6 mm ME Flobert je možno používat jak flobertové náboje s kuličkou ráže 6 mm ME Flobert Short tak i flobertové náboje se špičkou ráže .22 Flobert. Pokud budete používat náboje se špičkou, přičemž tak činí odhadem polovina uživatelů, upozorňujeme, že nábojnice se v nábojových komorách trochu roztáhnou a k jejich vyhození je třeba vynaložit většího tlaku na vyhazovač nábojů. Nejedná se o problém konstrukce revolveru, ale pouze o měkčí materiál použitý při výrobě těchto nábojů.

Když se před mnoha lety začaly v nově založené brněnské zbrojařské firmě vyrábět flobertové revolvery ALFA, měl většinu zahraničních trhů, na kterých bylo v té době možno flobertky prodávat, obsazenou nejmenovaný německý renomovaný výrobce. O špičkové kvalitě flobertek ALFA vypovídá skutečnost, že se jim poměrně brzy podařilo sesadit zmíněného výrobce z trůnu a zaujmout jeho místo.

Parametry:
Ráže: 6 mm ME Flobert
Kapacita: 9 nábojů
Délka hlavně: 101 mm
Celková délka: 231 mm
Hmotnost: 870 gramů

Obsah balení:
Revolver ALFA model 641 CERAKOTE - plast ráže 6 mm ME Flobert
2 ks kartáčků na čištění
Návod
Záruční list
Plastový kufřík

Nevyžaduje zbrojní průkaz (zbraň kategorie C-I) a je volně prodejná svéprávným osobám starším 18 let s místem pobytu na území ČR.

Od února 2021 platí novela zbrojního zákona, kdy nově vyrobené zbraně, původně zařazené do ktg. D, jsou nyní zařazené v ktg. C-I. Nově již není možní zbraň zaslat poštou, můžete si ji osobně vyzvednout u nás na prodejně, kde ověříme vaši totožnost a pro vás nově vzniká povinnost po zakoupení oznámit nabytí zbraně osobně na místně příslušném útvaru Policie.