Puška Flobert Spielberg 200F, bez závitu

  • Výrobní číslo: 1907
  • Výrobce: Spielberg Brno
Výrobci
Zboží
Flobertky

Flobertka Spielberg Brno 200F černá, buk cal. 6mm Flobert

Flobertová jednoranná puška české výroby Spielberg Brno kalibru 6mm Flobert. Flobertka Speilberg Brno je vyráběna kompletně v České republice. Dokonce i pažby pro tyto flobertky vyrábí česká firma Klinsky. Toto všechno je zárukou kvalitních materiálů a výroby.

Při návrhu a následně pak výrobě vsadili na jednoduchý systém flobertky Spielberg a ukázalo se, že udělali správně. Právě jednoduchost dala do vínku této flobertce předpoklad pro dlouhou životnost a bezproblémový chod po mnoha tisících výstřelech.

Černěná hlaveň modelu 200F s délkou 495 mm obsahuje 12 drážek pro zvýšení rotace a s tím spojenou přesnost střely.

Použitím 45° otočného přebíjecího mechanismus pákou se docílilo možnosti vytvoření drážek 11mm pro případnou montáž optiky nebo kolimátoru přes redukci na 11mm.

Spolehlivý vyhazovač flobertových nábojnic z komory flobertky má tvar půlměsíce. Jeho pohyb je ovládán přebíjecí pákou zbraně.

Ani u flobertek Spielberg se nezapomnělo na jištění. Manuálně ovládaná pojistka proti náhodnému výstřelu se pro zajištění otáčí proti směru hodinových ručiček o 90° tak, aby se bicí systém zachytil v zadní poloze. Ani po stisku spouště nedojde k výstřelu, protože je bicí mechanismus zajištěný. Jednoduché a efektivní řešení.

Spoušť flobertky Spielberg 200F je ukotvená na pružném péru a pružině. Ikdyž mechanika spouště vypadá masivně, je dostatečně citlivá.

Celý systém zbraně je posazen do krásné kompaktní dřevěné pažby

Plně výkonová verze kategorie C-I pro střelivo flobert s možností zakoupit pouze osobně na naší provozovně. Pro držení zbraně kat. C-I není potřeba vlastnit zbrojní průkaz, ale je nutné ohlášení na PČR!

PARAMETRY:

 

Ráže6 mm flobert
Naměřená energie [J]50
Typ zbraněpuška
Barvačerná
Kapacita zásobníku [ks]1
Délka hlavně [mm]495
Celková délka [mm]950
Hmotnost [g]1700
Kategorie zbraněkat. C-I