Nůž Dellinger Nakiri 7" olive wood Dellinger Olive - Pevné a mačety

  • Výrobní číslo: 7555
  • Výrobce: Dellinger
Výrobci

Velmi ostrý nůž japonského stylu na krájení a sekání zeleniny Nakiri 7“ (délka ostří 175 mm). Svým tvarem nůž připomíná sekáček na maso, ale nenechte se mýlit. S čepelí dlouhou 175 mm snadno nakrájíte veškerou zeleninu na drobné kostičky nebo proužky. Výška nože Vám pak umožní nakrájenou surovinu jednoduše nabrat na čepel a přenést do hrnce či pánve. Lesklá, kvalitní ocel a překrásná kresba prvotřídního olivového dřeva tvoří perfektní pár a konečný výsledek je naprosto uchvacující. Každý nůž je ručně broušený a při vysoké tvrdosti jádra dosahuje mimořádné až extrémní ostrosti.

Délka rukojeti:         120 mm
Délka čepele:          175 mm
Celková délka:        305 mm
Hmotnost:                250 g

Ostří nožů ze série SOK olive sunshine damascus  má řezné jádro z japonské oceli vg10, které je velmi dobře chráněno proti korozi a vnějšímu mechanickému poškození. Japonská ocel vg10 má jedinečnou ostrost při tvrdosti R61 +/- 1 Rockwella. Jádro z japonské oceli vg10 je vloženo mezi 66 vrstev 2 nerezových ocelí rozdílných tvrdostí (damascus steel), které zajišťují mimořádnou odolnost a houževnatost. Na čepeli je tak možné vidět jednotlivé vrstvy, které vytváří třpitivý damascénský vzor SUNSHINE, který minimalizuje tření při řezu a zabraňuje přilepení krájeného materiálu k čepeli. Damascénský vzor připomínající paprsky slunce SUNSHINE je jedinečný, neopakovatelný. Dokonale vyvážená čepel japonského tvaru a ruční broušení nože zajistí, že brzy zapomenete na ostatní nože ve Vaší kuchyni.

Rukojeť ve tvaru D je vyrobena z překrásného olivového dřeva a je ozdobena červenými kroužky na koncích. Vždy je pečlivě ručně leštěná, ergonomicky tvarovaná a navržena pro vynikající ruční ovládání. Speciálně navržený tvar záštity je vhodný pro asijský úchop nože. Olivové dřevo je barevně velmi atraktivní a velmi žádané. Je vyhledáváno zejména výrobci nožů a umělci. Dřevo lze krásně leštit, je pevné a tvrdé. Olivové dřevo lze nazvat také jako "krása, která nestárne"