Nůž Dellinger Damask Lignum Vitae MB Handmade

  • Výrobní číslo: 7561
  • Výrobce: Dellinger
Výrobci

Exklusivní lovecký nůž s pevnou čepelí z damascénské oceli a střenkou z exotického dřeva Zebra Wood. Nůž je vyroben z 352 ručně překládaných vrstev ocelí 1095 a 15n20. Vysoký obsah uhlíku 1095 dává tomuto noži extrémně ostré a trvanlivé ostří. Uhlíkové oceli je mnohem snazší ostřit než nerezové nože. Postupem času Váš nůž přijme krásnou patinu a opravdu se stane jedinečným uměleckým dílem, které je zcela Vaše.

Celková délka:         255 mm
Tloušťka ostří:              4 mm

Délka ostří:               145 mm
Váha nože:                212 g
Materiál rukojeti:     Lignum Vitae   

Lignum vitae je dřevo, také nazývané guayakan nebo guajakum. V Evropě je také známo jako pockholz, ze stromů rodu Guaiacum. Stromy jsou původem z Karibiku a severního pobřeží Jižní Ameriky a od počátku 16. století byly významnou exportní surovinou do Evropy. Toto dřevo bylo kdysi velmi důležité pro místa vyžadující materiál s mimořádnou kombinací síly, houževnatosti a hustoty. Je to také národní strom Baham a národní jamajský květ. 

Upozornění: Každý nůž je vyroben z přírodních materiálů. Každý kus z damascénské oceli je originální a nenapodobitelný, proto Váš nůž nemusí vypadat přesně tak jak na fotografii. Nůž, který obdržíte, bude stejně kvalitní a detailně opracovaný, ale může se mírně lišit.