Adaptér FOMEI na mobil

  • Výrobní číslo: 7380
  • Výrobce: FOMEI
Výrobci

Adaptér pro uchycení mobilního telefonu slouží k pohodlnému snímání a záznamu obrazu přes okulár spektivu nebo dalekohledu. Telefon se bezpečně a komfortně upne do adaptéru a pozorovatel má tak volné ruce pro další činnost. Ideální uplatnění nalezne adaptér při kontrole revíru, při pozorování ptactva (ornitologie) nebo při terčové střelbě.

Mobilní telefon se do adaptéru upevní pomocí čelistí se stavěcím šroubem. Nastavení objektivu fotoaparátu do osy okuláru (spektivu nebo dalekohledu) se provádí povolením šroubu na adaptéru - nastavení optimální polohy objektivu - opětovném dotažením šroubu.

Pro správné snímání obrazu doporučujeme předem nastavit zvětšení obrazu (zoom), doostřit dalekohled a následně nasadit adaptér s mobilním telefonem. Vzhledem k velkým rozdílům mezi objektivy mobilních telefonů je v některých případech nezbytné přenastavit i očnici okuláru - to se provádí jednoduše pootočením do optimální polohy.

Pro šetrné upnutí telefonu jsou čelisti  vyložené gumou. Bezpečné spojení s adaptérem zajišťuje robustní šroub s ozubenou podložkou.

PARAMETRY:

Vnitřní průměr adaptéru (upnutí na okulár) = 56,1mm
Hloubka adaptéru (upnutí na okulár) = 26,4mm
Max. doporučená šířka pro upnutí telefonu = 56-95mm